Boya Koruma

3M Boya Koruma Sistemleri

Günlük hayatın içerisinde sıklıkla kullanılan araçlar için ortaya çıkan birçok sorun vardır. Bunlar içerisinde yer alan en önemli şeylerden birisi ise; boya. Aracın zaman içerisinde güneş ışınlarından dolayı solması, kuş pisliği gibi asidik çözeltilerin etkisi ile boyanın zedelenmesi gibi olumsuz durumlar oluşabiliyor. Bu durumların önüne geçebilmek için araç üzerinde boya koruma uygulanır.


Doğru Koruma Yöntemleri

Araç üzerinde yer alan boya UV ışınlarına, kuş pisliklerine, dolu benzeri yağışlara maruz kalabilir. Bu durumlarda aracın dışında belli başlı görüntü bozuklukları ve boya üzerinde hatalar meydana gelebilir. Bu kötü görüntünün engellenmesi için gerekli olan en önemli şey ise; boya koruma. Günümüzde nano teknoloji yardımı ile yapılan bu koruma, cila ve diğer yöntemlere göre çok daha etkilidir.


Nano Koruma Sistemi

Teknolojide meydana gelen gelişmeler ile birlikte araç üzerinde uygulanacak olan boya koruma ürünleri de değişiklik gösterir. Ciladan nano teknolojiye geçen bu yeni koruma ürünleri, gözenekleri daha hızlı kapatır ve açıklık bırakmaz. 0,015 mm tabaka meydana getiren cilaya karşın nano teknoloji koruma ise 0,00150 mm çapında bir tabaka oluşturur. Bu tabaka aracı kaplar ve zararlı her türlü ışına veya etkiye karşı tam koruma sağlar.